T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Çeşme Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Çeşme Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kardiyoloji Polikliniği

Güncelleme Tarihi: 04/02/2020

2.jpeg

1955 yılında Azerbaycanda doğdum. 1973 yılında N.Nerimanov Azerbaycan Tıp Üniversitesine başladım, 1979-da bitirdim, 1979-1980- yıllarında intern-doktor olarak çalıştım. Daha sonra pratisyen-doktor olarak görev yaptım.

    1984 yılında N.Nerimanov Azerbaycan Tıp Fakültesinde çalışmaya başladım. 1985 yılında Moskovada kardiyoloji üzerine Doktoraya başladım ve 1988 yılında başarı ile bitirdim. Hemin yıda “AMİ-da aritmilerin dinamiği ve antiaritmik tedavinin yararı” konusunda tezimi İ.M.Seçenov Moskova Tıp Akademisinde savunarak Ph.D. Ünvanı aldım.

    1988-1994 yıllarında N.Nerimanov Azerbaycan Tıp Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalıştım.

    1994-1996 yıllarında Türkiyenin Ankara şehrinde Yüksek İhtisas Hastanesinin kardiyoloji şubesinde staj gördüm. Burada ağırlıklı olarak invaziv kardiyoloji üzerine çalıştım ve bilimsel araştırmalar yaptım. Daha sonra Ankara Gazi Üniversitesinin Tıp Fakültesinde kardiyoloji branşı üzerine imtihana girdim ve sınavı başarı ile vererek Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığının kardiyoloji üzerine Uzmanlık diplomunu aldım.

    1996-2006 yıllarında Yüzüncü Yıl Üniversitesinin Tıp Fakültesi Kardiyoloji A.B.D.-de bölüm başkanı –Doçent Dr.- Öğretim Üyesi olarak çalıştım.

    2005-2006 yıllarında Gazi Antepin S.Konukoğlu Hastanesinde invaziv kardiyoloji üzerine çalışmalar yaptım.

    Nisan 2006 yılında emekli oldum. 2006-2007 yıllarında İskenderun, Özel Gelişim Hastanesinde çalıştım. Daha sonra Hatay, Dörtyol Özel Körfez Hastanesinde baş hekim-kardiyolok olarak görev yaptım, halen aynı yerde tam gün olarak çalışmaktayım. Part time olarak da Reyhanlı ve Kırıkhan hastanelerinde görev yapıyorum.

    Almanyada, İspanyada, Amerikada, Türkiyede, Rusyada yapılan Uluslararası kongrelere katıldım. Almanya da, Türkiye de, Rusya da ve Azerbaycan da yayınlanmış 60-dan  fazla yayınım var. Ayrıca, Türk Kardiyoloji Derneğinin web sitesinde yayınlanan “Kardiyovasküler sözlük” (Latın-İngiliz-Rus-Türk-Azebaycan-Kırgız-Türkmen dillerinde, Ankara-2000) kitabının yazarıyım. Azerbaycan türkçesinde ilk defa yazılan “Kliniki kardiologiya” (Bakı-2001, 512 sayfa) kitabının yazarıyam. Bu kitab Amerikada NATIONAL LİBRARY OF MEDİCİNE kayıtlarına derece ile girmişdir. 2010-da yeni kitabım (“Kardiologiya” 680 sayfa) basıldı.

   Türkiye Klinikleri Kardiyoloji Dergisi, Türk Girişimsel Kardiyoloji Dergisi ve “Sağlamlıq” (Azerbaycan) jurnalının danışma kurulu üyesiyim.

   2006 yılında Amerika Kardiyoloji Kolecinin diplomunu alarak, FACC ünvanı aldım. Aynı yılda “Avrupanın Kardiyoloğu” diplomunu alarak, FESC ünvanı aldım.

   Türkiye, Azerbaycan, Avrupa ve Amerika Kardiyoloji Derneklerinin üyesiyim.