Başhekim
27 Mayıs 2022BAŞHEKİM.jpeg

Op. Dr. Cihan ASLAN
Başhekim


ÖZGEÇMİŞ

   1971 tarihinde dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Nevşehir, liseyi Kayseri’de okudu. 1996 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Eylül 1996 tarihinde mecburi hizmet kurası sonucu Sinop-Gerze AÇSAP (ana-çocuk sağlığı ve aile planlaması) merkezinde mecburi hizmetini yaptı.

    Tıpta uzmanlık sınavını kazanarak, 1997 tarihinde İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde asistanlığa başladı.

      2002 tarihinde Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olarak, İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak çalışmaya başladı.

     2005 yılında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alsancak Semt Polikliniği Sorumlu Hekimliği görevi sonrasında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevine başladı. 2012 tarihinde İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevinden ayrılarak aynı hastanede Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde uzman hekim olarak çalışmaya başladı. 24 Haziran 2018 tarihinde 27. dönem Milliyetçi Hareket Partisi İzmir 1. Bölge 3. sıra milletvekili adayı oldu. Seçim sonrası  İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğine Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olarak tekrardan atandı. Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde uzman hekim olarak çalıştı  ve idari sorumluluk görevlerinde  bulundu. Nisan 2022 tarihinden itibaren İzmir Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi Başhekimlik görevini yürütmekte.

SAĞLIKYÖNETİCİLİĞİ VE SAĞLIK SİSTEMİ İLE İLGİLİ OLARAK ALMIŞ OLDUĞU EĞİTİMLER;

     1-Kasım 2006 tarihinde; İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tarafından yapılan Kalite Temel ve İç Tetkikçi eğitimi aldı.

   2-2007 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Bölgesel Kalkınma ve İşletme Bilimleri Araştırma  Merkezi tarafından düzenlenen yöneticilerin yönetim kapasitesinin arttırılması, kişisel bilgi ve becerilerin geliştirilmesi ve yeni bilgilerin verilmesi amaçlı ‘Yönetim Eğitimi’aldı.

     3-2007 tarihlerinde İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve Türkiye Acil Tıp Derneği tarafından yapılan ; Tıbbi Acil Durum Yönetimi Eğitimi aldı.

     4-2008 tarihinde; Joint Commission International (JCI) tarafından teorik ve uygulamalı olarak verilen; Auditor Training Program Joint Commission International Standarts  eğitimini aldı.

   5-Ekim 2008 tarihinde TSE tarafından verilen; kalite yönetim sistemi temel eğitimi, kalite yönetim sistemi dökümantasyon eğitimi, kalite yönetim sistemi iç tetkik eğitimi, süreçlerin yönetimi-etkileşimi ve iyileştirme teknikleri eğitimini aldı.

     6-Kasım 2008 tarihinde TSE tarafından verilen; çevre yönetim sistemi temel eğitimi, çevre yönetim sistemi iç tetkik eğitimi, iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi (OHSAS) temel eğitimi ,OHSAS iç tetkik eğitimi, iş sağlığı ve güvenliği risk değerlendirme eğitimlerini aldı.
    7-İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen; Hasta Hakları Uygulamaları Hizmet İçi Eğitimine katıldı.